Czy Grzegorz Krychowiak odbuduje formę w West Bromwich Albion?

Grzegorz Krychowiak West Bromwich Albion

W ostatnich dniach letniego okienka transferowego Grzegorz Krychowiak zmienił klub. Nowym przystankiem w jego karierze będzie West Bromwich Albion. Czy to dobry wybór dla Krychowiaka? Czy Grzegorz Krychowiak odbuduje formę sportową w West Bromwich Albion?

Stracony rok

Grzegorz Krychowiak FC Barcelona Paris Saint-Germain FC

Grzegorz Krychowiak nie może zaliczyć pobytu w Paris Saint-Germain do udanych. Przez rok „gry” dla PSG stracił formę, którą błyszczał w reprezentacji Polski oraz Sevilli. Polak nie zdołał przebić się do podstawowej jedenastki PSG, więcej czasu spędzał na trybunach niż na boisku piłkarskim. Ostatnim oficjalnym występem w Paris Saint-Germain był mecz rewanżowy z FC Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po tym spotkaniu czara goryczy się przelała i Krychowiak mógł jedynie rozgrywać mecze w drużynie rezerw. Po słabych występach Krychowiaka Unai Emery zrezygnował z usług naszego reprezentanta i nie zabrał go nawet na tournee po Stanach Zjednoczonych.

Swoją drogą Grzegorz Krychowiak chyba nie przemyślał transferu do PSG. Być może zachłysnął się swoimi umiejętnościami, które uznał za wystarczające, żeby grać pierwsze skrzypce w każdym klubie piłkarskim na świecie. W Sevilli odgrywał ważną rolę w zespole, ale PSG to zupełnie inna drużyna. Wicemistrz Francji w każdym meczu dominuje nad przeciwnikiem, więc ważniejsze są umiejętności rozgrywania piłki niż odbioru. Krychowiak niestety nie jest wielkim wirtuozem, więc w PSG po prostu nie mógł się sprawdzić. Nie można też pastwić się nad Polakiem, bo wszyscy dobrze wiemy, że potrafi grać w piłkę nożną. Krychowiak po prostu nie pasuje stylem gry do Paris Saint-Germain. Poza tym na pewno wpływ na transfer miała jego dziewczyna oraz znakomita pensja (prawie 5 mln Euro za sezon).

Grzegorz Krychowiak jest bez wątpienia ważnym ogniwem w reprezentacji Polski i bałem się, że zrezygnuje z innych ofert ze względu na swoją kobietę i świetną pensję. Na szczęście Grzegorz Krychowiak w porę opamiętał się i skorzystał z bardzo ciekawej oferty West Bromwich Albion. Pytanie brzmi czy Krychowiak zdoła odbudować formę sportową w klubie Premier League?

West Bromwich Albion dobrym wyborem

Grzegorz Krychowiak piłkarzem West Bromwich Albion

West Bromwich Albion nie jest czołowym klubem piłkarskim Premier League. WBA daleko do chociażby Evertonu, który próbuje walczyć jak równy z równym z najlepszymi klubami piłkarskimi w Anglii. Jednakże potencjał West Bromwich Albion jest dużo większy niż Huddersfield Town czy Brighton & Hove Albion, więc tegorocznych beniaminków. WBA stać na zwycięstwa z najlepszymi klubami piłkarskimi w Premier League, ale z drugiej strony to nie jest drużyna, która włączy się do walki o europejskie puchary.

Grzegorz Krychowiak idealnie pasuje do roli defensywnego pomocnika w West Bromwich Albion. Większość meczów drużyna Tony’ego Pulisa będzie musiała skupić się więcej na defensywie niż ofensywie, bo ciężko sobie wyobrazić, żeby WBA prowadziło grę z Tottenhamem, Manchesterem City czy Chelsea Londyn. Wszyscy wiemy, że Krychowiak potrafi świetnie pracować w defensywie (co udowodnił w Sevilli), więc będzie cennym ogniwem w grze z dużo silniejszymi klubami Premier League. Poza tym cieszy nastawienie Tony’ego Pulisa do Polaka, który otwarcie przyznaje, że Krychowiak będzie gwiazdą West Bromwich Albion. Co ciekawe WBA już kiedyś starało się o reprezentanta Polski, ale w czasach gry w Sevilli był dla nich nieosiągalny.

Czy Grzegorz Krychowiak zdoła odbudować formę sportową w West Bromwich Albion? Myślę, że tak, ponieważ pasuje swoją charakterystyką do nowej drużyny oraz przede wszystkim trener od samego początku obdarzył go dużym zaufaniem, którego brakowało w Paris Saint-Germain. Dowód? Grzegorz Krychowiak zadebiutował w pierwszym możliwym meczu WBA w Premier League i rozegrał w nim całe 90 minut. Niestety występ nie był oszałamiający, ale reakcja Tony’ego Pulisa była pozytywna, więc możemy spodziewać się, że Krychowiak dostanie więcej szans, bo właśnie tego najbardziej potrzebuje Polak, żeby odbudować formę. A jaka jest Wasza opinia? Zapraszam do głosowania i komentowania 👇.

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!