Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

Jak rozpoznać legalnego bukmachera

Zakłady sportowe stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Jednak zanim rzucimy się w wir emocji, jakie nieodzownie łączą się z obstawianiem kuponów, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy gramy u legalnego operatora. Warto zwrócić na to uwagę nie tylko ze względu na podatki, ale także przede wszystkim dla spokoju własnego sumienia i pewności, że w razie potrzeby uzyskamy odpowiednią pomoc. Po czym poznać, że dany bukmacher działa w oparciu o odpowiednią licencję? Wystarczy zaobserwować kilka istotnych cech, którymi cechuje się odpowiedzialna spółka świadcząca zakłady wzajemne.

Pozwolenie musi być

Jeżeli bukmacher działa w Polsce legalnie, musi posiadać odpowiednie zezwolenie nadawane przez Ministerstwo Finansów. Informacja ta powinna być dostępna na stronie operatora, razem z innymi danymi definiującymi firmę. Legalni bukmacherzy internetowi również stosują się do tej zasady – jeżeli witryna, z której chcesz skorzystać, nie oferuje takich informacji do wglądu, lepiej zastanowić się nad zmianą platformy.

Razem z informacją o licencji powinniśmy szukać także danych dotyczących podatków. Zakłady sportowe są obłożone podatkiem obrotowym w wysokości 12%, o którym rzetelny bukmacher również powinien informować na swojej stronie.

Zwróć uwagę na domenę

Zgodnie z prawem operatorzy zakładów sportowych mogą świadczyć usługi dotyczące tylko zakładów wzajemnych. Dodatkowym wymogiem Ministerstwa Finansów jest również posiadanie strony opartej o domenę z końcówką .pl. Każdy bukmacher, który dysponuje w Polsce stroną z inną końcówką, nie posiada licencji na zawieranie zakładów.

Kolejną cechą legalnie działającego operatora jest mnogość sposobów płatności, w szczególności tych najbardziej popularnych, jak platformy do szybkich przelewów, płatność kartą czy przelewem bankowym. Jeżeli bukmacher oferuje niewiele opcji zapłaty, a w dodatku są to mało popularne sposoby, warto zastanowić się nad współpracą z taką firmą, ponieważ może ona działać nielegalnie.

Realizowanie kuponów na zakłady sportowe u legalnie działającego bukmachera, zarówno tradycyjnego jak i internetowego, niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim nie musimy martwić się o opodatkowanie i wizytę urzędnika skarbowego. Dodatkowo mamy pewność, że w razie problemów otrzymamy odpowiednią pomoc, a także będziemy mogli wypłacić swoje środki w dowolnym momencie. Korzystanie z licencjonowanych zakładów sportowych pozwala nam cieszyć się emocjami, jakie niesie realizowanie wybranych kuponów bez ryzyka, że zostaniemy oszukani.

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!