Jakie kupić buty piłkarskie?

Jakie kupić buty piłkarskie buty adidas ACE 16+ Purecontrol

Korki to tylko dodatek

Wpływ sprzętu piłkarskiego na poczynania graczy jest niewielki, jednakże w świecie minimalnych różnic pomiędzy zespołami nawet to może pomóc bądź przeszkodzić w zwycięstwie. Dlatego zastanowimy się jakie buty piłkarskie wybrać żeby nasza gra nie straciła na jakości.

Cena

Tak naprawdę to dużo zależy od naszego budżetu. Do 200 złotych raczej nie kupimy wysokiego modelu butów piłkarskich. Mam tutaj na myśli korki, które są lekkie, wykonane z cienkiej skóry bądź syntetyku. Żeby sprawić sobie całkiem wygodne trzewiki musimy trochę sięgnąć głębiej do kieszeni. Biorąc pod uwagę własne doświadczenie – 300 złotych wydaje się minimalną granicą. Niedawno kupiłem buty piłkarskie Adidas Gloro 16, za które zapłaciłem 289 złotych. Wygodne, z cienką naturalną skórą i przede wszystkim lekkie. Co do żywotności to jeszcze nie mogę określić, mam nadzieję, że trochę wytrzymają moich „kretów”. Czasami warto skorzystać z oferty kolegów w drużynie, którzy rozprowadzają buty, bo często ich ceny są atrakcyjniejsze od cen w internecie czy sklepie stacjonarnym. Problemem w tym przypadku może być brak gwarancji i brak możliwości wystawienia faktury.

Niektórzy z Was mogą nie zgodzić się z minimalną ceną w miarę jakościowych korków. Tak naprawdę dużo zależy jaki macie rozmiar stopy. Osobiście mam 42, więc jeden z najpopularniejszych rozmiarów na świecie. Niektórzy z Was mogą należeć do grona „szczęściarzy” i posiadają małą stopę (39,40) albo dużą (44,45). Wtedy możecie znaleźć naprawdę fajne buty piłkarskie do 200 albo 250 złotych. Często widziałem przeceny wysokich modeli korków, ale zawsze musiałem obejść się smakiem.

Wygoda

Nigdy przy zakupie nie kierowałem się wyglądem butów. Dla mnie kolory nie miały znaczenia. Liczyła się oczywiście cena, bo ze względu na nieduże zarobki nie mogłem pozwolić sobie na wydatek rzędu 800 złotych, ale przede wszystkim znaczenie miała dla mnie wygoda. Dobrze dopasowane buty piłkarskie potrafią zwiększyć pewność siebie. Mieliście tak, że na pierwszych treningach nagle strzelaliście więcej bramek, nagle Wasze podania były dokładniejsze, nagle lepiej graliście? Osobiście miałem takie sytuacje tylko ze względu na nowe korki. Gorzej jeśli zaczęły obcierać i cały efekt zazwyczaj uciekał.

Dzięki dobrze dopasowanym butom będziecie mogli dokładniej kopnąć piłkę, a co za tym idzie będziecie mieli większą kontrolę nad nią. Większa kontrola to lepsza gra, więc polecam Wam wybór trzewików z punktu widzenia wygody. Kiedyś kupiłem sobie słynne adidasy kaiser. Na początku były mega wygodne i z przyjemnością w nich grałem. Niestety jak to skórzane buty nie raz namokły i nie dość, że były wtedy ciężkie to jeszcze stały się o co najmniej numer za duże. Wtedy moja boiskowa pewność siebie wcale nie była większa, a powiedziałbym, że nawet zmalała. Dlatego ważne jest żebyście dobrali korki rozsądnie.

Firma

Trochę firm specjalizujących się w butach piłkarskich przetestowałem. Do tej pory mogę stwierdzić, że najwygodniejsze korki miałem firmy nike, ale niestety nie należą do żywotnych – zazwyczaj po 3 miesiącach musiałem kupować nowe. Z kolei najbardziej żywotne buty są w mojej opinii adidasa – średnio około pół roku grania non stop. Obecnie wybieram buty adidasa, bo różnica w wygodzie jest niewielka, ale różnica w żywotności jest duża. A że jeszcze nie zarabiam wielkich pieniędzy to wybór wydaje się być oczywisty.

Profil butów

Dużo zależy od naszego stylu gry. Jeśli jesteśmy szybkościowcami grającymi na skrzydle to polecam buty piłkarskie typu Nike Mercurial Superfly. Do naszych zadań należą wtedy dośrodkowania z bocznych stref, wygrywanie pojedynków jeden na jeden. W tego typu butach potrzebujemy większej kontroli w dryblingach i one to zapewniają. Jeśli natomiast jesteśmy piłkarzami środka pola to lepiej kupić korki typu Adidas Ace 16. One ułatwiają piłkarzom wykonać dokładny przerzut i ogólnie poprawiają jakość podania. Oczywiście jeśli coś polepszają w naszych działaniach to tylko kontrolę nad piłką, a co za tym idzie zwiększają naszą pewność siebie.

Można kupić buty piłkarskie najlepsze na świecie i grać wiecznie w B-klasie. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych umiejętności piłkarskich. Korki to tylko dodatek. Najpierw zajmijmy się treningiem, prawidłowym odżywianiem, przygotowaniem psychiczny i jeśli w tych aspektach robimy wszystko co w naszej mocy żeby osiągnąć sukces sportowy to wtedy przychodzi czas na dobór sprzętu.

Na koniec polecam Wam filmiki, w których buty piłkarskie odgrywają dużą rolę 🙂 (oczywiście to nie jest zasługa butów, ale co tam).

https://www.youtube.com/watch?v=eWsaktNMXd0
https://www.youtube.com/watch?v=-iZDo6M8ei8
https://www.youtube.com/watch?v=hSQRNSWQx0I

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!