Książki o piłce nożnej, które warto przeczytać cz.1

Książki o piłce nożnej, które warto przeczytać Ja Ibra

Warte polecenia

Można zastanawiać się po co nam książki w piłce nożnej. Otóż dzięki książkom zdobędziemy wiedzę, której prawdopodobnie nigdy byśmy nie zdobyli, a ona z kolei sprawi, że będziemy lepszymi trenerami, piłkarzami czy po prostu bardziej świadomymi fanami futbolu. Dlatego postanowiłem poszukać książek o piłce nożnej, które warto przeczytać.

Lista książek

Muszę przyznać się Wam, że nie przeczytałem wszystkich tych pozycji, ale na pewno nadrobię zaległości. Listę tych książek piłkarskich stworzyłem na podstawie Waszych recenzji oraz ocen. Mam nadzieję, że żadna pozycja Was nie rozczaruje.

1. Pod presją – Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać. Autor: Jerzy Dudek, Paweł Habrat. cena od 7,98 zł >>

Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. Jerzy Dudek dzieli się swoimi metodami psychologicznymi, które pozwoliły mu osiągnąć ogromny sukces w piłce nożnej. Natomiast Paweł Habrat uzupełnia książkę swoją wiedzą, dzięki czemu cała książka jest niezwykle wartościowa dla piłkarzy i trenerów piłkarskich.

Pod presją Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać Jerzy Dudek Paweł Habrat

Wskazówki Jerzego Dudka są bardzo cenne. Dzięki nim stałem się lepszym piłkarzem i trenerem. Potrafiłem wytrzymać psychicznie trudne spotkania, nie obniżając swojego poziomu sportowego. Najlepiej uczyć się od najlepszych, a Dudek na pewno do tego grona należy, więc grzechem byłoby nie przeczytać tej książki.

Obecnie trening mentalny jest niezbędnym elementem w profesjonalnym oraz amatorskim futbolu. To dzięki psychologii możemy wejść na wyższy poziom. Dlatego książka „Pod presją – Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać” powinna znaleźć się w wasze bibliotece.

2. Ja Ibra. Autor: Zlatan Ibrahimović, David Lagercrantz. cena od 19,74 zł >>

Ja Ibra Zlatan Ibrahimović David Lagercrantz książki o piłce nożnej

Zlatan Ibrahimović należy do najlepszych napastników na świecie. Dlatego jego biografia może być inspirująca dla wielu z Was. Biorąc pod uwagę Wasze opinie to książka „Ja Ibra” jest jedną z najciekawszych pozycji na runku książek piłkarskich.

Mógłbym skopiować tutaj tekst z profesjonalnego opisu, ale po co skoro każdy z Was może go przeczytać na wielu stronach. Lepiej samemu przeczytać historię Zlatana, który zaczynał w małym Malmo, a skończył w wielkich klubach piłkarskich. Niestety książki jeszcze nie przeczytałem, jednakże zrobię to w najbliższym możliwym czasie i podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami.

3. Pirlo. Myślę, więc gram. Autor: Andrea Pirlo, Alessandro Alciato. cena od 16,45 zł >>

Pirlo Myślę więc gram Andrea Pirlo Alessandro Alciato książki o piłce nożnej

Andrea Pirlo to prawdziwy artysta futbolu. Osiągnął w piłce nożnej wszystko, co najważniejsze (Mistrzostwo Świata, Ligę Mistrzów). Jego magiczne podania budziły podziw każdego fana, a rzuty wolne zamieniał na piękne gole. Wizjoner i wirtuoz, którego nie da się podrobić.

Książka „Pirlo. Myślę, więc gram.” opowiada historię o byłej gwieździe reprezentacji Włoch. Znajdziemy tutaj to co najbardziej nas zazwyczaj interesuje: fascynujące wspomnienia, tysiące anegdot, wstydliwe sekrety kolegów z szatni. Pozycja jedna z najlepiej ocenianych wśród książek o piłce nożnej. Co tutaj więcej pisać – musicie ją przeczytać!

4. Kamil Glik. Liczy się charakter. Autor: Michał Zichlarz. cena od 22,74 zł >>

Kamil Glik liczy się charakter Michał Zichlarz książki o piłce nożnej

Kamil Glik jest obecnie u szczytu sławy, ale jak to się stało, że wdrapał się na tak wielką górę? Michał Zichlarz podjął się trudnej próby spisania drogi naszego reprezentacyjnego obrońcy. Książka z pewnością godna polecenia, szczególnie po ogromnym sukcesie reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy we Francji.

Osobiście jeszcze nie miałem okazji przeczytać biografii Kamila Glika. Oczywiście tuż po zakończeniu tej lektury na pewno podzielę się z Wami swoimi odczuciami. Spora część z Was pozytywnie wypowiada się na temat tej książki, więc myślę, że warto kupić. Tym bardziej, że dotyczy reprezentanta Polski.

5. Mourinho. Anatomia zwycięzcy. Autor: Patrick Barclay. cena od 10 zł >>

Mourinho Anatomia zwycięzcy Patrick Barclay książki o piłce nożnej

Jose Mourinho to prawdziwy kozak wśród trenerów piłkarskich. Do tej pory zdobył dwukrotnie Ligę Mistrzów oraz sięgał po Mistrzostwo Anglii, Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Jako manager osiągnął wiele, ale wciąż jeszcze sporo lat pracy trenerskiej przed nim. Jeden z najlepszych „psychologów trenerskich” w piłce nożnej. Nie poznałem wszystkich szkoleniowców na świecie, ale to co zobaczyłem i przeczytałem w książce „Mourinho. Anatomia zwycięzcy.” doprowadziło mnie to takiego wniosku.

Kolejna pozycja niezbędna dla każdego trenera piłkarskiego. Historia Mourinho jest bogata w ciekawe sytuacje psychologiczne. Na przykład sytuacja z niepodaniem ręki Mourinho w czasach kiedy stał za sterami Interu Mediolan. Mistrzowskie podejście z punktu widzenia psychologii. Dziennikarze zamiast skupić się na słabej grze piłkarzy Interu, skupili się na zachowaniu Mourinho. Dzięki czemu Portugalczyk częściowo zdjął presję ze swoich podopiecznych.

Od siebie polecam tę książkę wszystkim fanom piłki nożnej. Biografia Jose Mourinho, jednego z najlepszych trenerów piłkarskich na świecie jest po prostu świetna.

6. Psychologia piłki nożnej. Autor: Dettmar Cramer, Birgit Jackschath. cena od 18,90 zł >>

Stara, ale jara. Dzisiaj człowiek działa na tych samych zasadach co kiedyś, dzięki czemu książka Dettmara Cramera i Birgit Jackschath jest wciąż na czasie. Stawiam ją na równi z pozycją Jerzego Dudka, bo wspomnienia byłego trenera Bayernu Monachium są niepowtarzalne, oparte na rzeczywistych wydarzeniach.

Psychologia piłki nożnej Dettmar Cramer Birgit Jackschath książki o piłce nożnej

Książka szczególnie polecana dla każdego trenera piłkarskiego. Nieoceniona jest również rola Pani Birgit Jackschath, która fachowym okiem wyjaśnia procesy psychologiczne.

Dla mnie psychologia jest bardzo ważną dziedziną w świecie piłki nożnej. Piłkarze dzięki odpowiedniemu treningowi mentalnemu z przeciętniaków stają się gwiazdami futbolu. Zawsze ciekawiło mnie, dlaczego piłkarz w jednym meczu gra świetnie, a w kolejnym fatalnie. No cóż w większości przypadkach przyczyną jest „głowa”. Dlatego książki z psychologii są niezwykle cenne, bo uczą nas jak dotrzeć do swoich podopiecznych albo jeśli jesteśmy czynnymi piłkarzami to pokazują nam jak przygotować się do meczu, treningów, jak poradzić sobie ze stresem itp.

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!