O AboutFootball

Sławomir Truszczyński aboutfootball o mnie

Sławomir Truszczyński. Trener II klasy.

Co to jest AboutFootball?

Serwis internetowy AboutFootball zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi piłki nożnej. Obecnie w futbolu ogromną rolę przypisuje się wiedzy, która ułatwia pracę trenerom oraz zwiększa świadomość piłkarzy. Możecie tutaj znaleźć tematy ze wszystkich najważniejszych dziedzin przenikających do świata futbolu takich jak psychologia sportu, czy fizjologia człowieka. Główne bloki AboutFootball: Psychologia piłki nożnej, trening piłkarski, odnowa biologiczna, analizy, żywienie, taktyka, szkolenie dzieci i młodzieży, quizy piłkarskie, książki.

Moja wiedza

Ukończyłem studia na AWF Warszawa imienia Józefa Piłsudskiego. Zdobyłem ogromną wiedzę od profesorów wykładających na tej uczelni i staram się ją wykorzystywać nie tylko podczas treningów, ale również podczas każdej minuty swojego życia. Oczywiście jeszcze wiele muszę się nauczyć, ale podstawy opanowałem. Poniżej prezentuję niepełną listę przedmiotów realizowanych w ramach programu na AWF Warszawa. Między innymi: psychologia, anatomia, fizjologia człowieka, teoria sportu, odnowa biologiczna, teoria treningu sportowego, biochemia, antropologia, biologia, biomechanika sportu, żywienie, czy fizjologia wysiłku.

Kariera piłkarska

Zawsze mówili, że karierę miał Boniek, ja nazwałbym swoją przygodą. Obecnie zrobiłem sobie przerwę, wcześniej broniłem barw Polonii Świdnica reprezentującą wtedy III ligę dolnośląsko-lubuską, czyli czwarty poziom rozgrywek ligowych w naszym kraju. Poza tym grałem w KS Łomianki (wtedy IV liga), WRKS Olimpia Warszawa (wtedy Okręgówka) i MKS Szczawno Zdrój (wtedy IV liga). W czasie swojej przygody zagrałem w kilku ciekawych sparingach: z Wartą Poznań (wtedy II liga), Flotą Świnoujście (wtedy I liga), Dolcanem Ząbki (wtedy I liga), Podbeskidziem Bielsko-Biała (wtedy Ekstraklasa). Niestety żadnego z tych sparingów nie wygrałem, ale mimo wszystko było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Kariera trenerska

Ciężko mówić o karierze, skoro prowadziłem zajęcia tylko z dziećmi (w Olimpii i Łomiankach). Chciałbym w przyszłości zostać trenerem seniorów, ale zobaczymy jak się życie potoczy.

Dlaczego stworzyłem blog?

Piłka nożna to moja pasja, a blog daje mi możliwość rozwijania jej każdego dnia. Poza tym chciałem podzielić się z Wami moją wiedzą oraz przemyśleniami z zakresu futbolu.

Moje oficjalne fanpage’e

Facebook Twitter Google plus Pinterest Linkedin Instagram


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!