Prawidłowe żywienie w piłce nożnej – zdrowe odżywianie.

żywienie w sporcie, węglowodany

Żywienie w sporcie odgrywa ważną rolę

Na sukces w piłce nożnej składa się wiele czynników i jednym z nich jest bez wątpienia prawidłowe żywienie. Piłkarz musi zdawać sobie sprawę jak ważne znaczenie ma dieta w profesjonalnym futbolu. Bez niej każdy kilogram może spowodować niemiłe konsekwencje w przyszłości. Natomiast trener musi posiadać podstawową wiedzę z żywienia, ponieważ pozwoli mu to na bardziej racjonalne decyzje w kwestii treningu piłkarskiego, będzie miał większy wpływ na formę sportową swoich piłkarzy.

Wpływ prawidłowego żywienia

W profesjonalnej piłce nożnej zdrowe odżywianie jest traktowane bardzo poważnie. Każdy piłkarz ma idealnie dobraną dietę, która pozwala mu utrzymać najlepszą masę ciała dla jego organizmu. Prawidłowe żywienie dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, które spełniają liczne funkcje w naszym ciele. Niedobór potrzebnych składników może spowodować wystąpienie kontuzji, dlatego musimy poważnie traktować zdrowe odżywianie. Poza tym prawidłowe żywienie wpływa na formę sportową piłkarzy, którą chcemy osiągnąć w czasie najważniejszych spotkań sezonu. Nie mówiąc już o pozytywnym aspekcie psychologicznym, którego nie da się zmierzyć w liczbach, ale na pewno jest widoczny w codziennym funkcjonowaniu zespołu.

Przydatne źródła

Oczywiście sam nie posiadam odpowiedniej wiedzy, aby opisywać wszystko z należytą starannością, dlatego będę posługiwał się książkami, które pomogą mi przekazać informacje w sposób rzetelny. Głównie będę używał podręcznika Anity Bean „Żywienie w sporcie. Kompletny przewodnik.” Poza tym posiadam liczne publikacje profesorów oraz doktorów, które z pewnością wykorzystam.

Kolejne posty

W przyszłości zajmę się prawidłowym odżywianiem. Dowiemy się między innymi: jakie są zasady żywieniowe, jak wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne, czy jakie znaczenie ma przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Natomiast już w kolejnej części na temat żywienia opiszę piramidę zdrowego żywienia dla sportowców.

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!