Sytuacja Roberta Lewandowskiego w Bayernie.

Robert Lewandowski Bayern Monachium

Mówi się, że Robert Lewandowski może po sezonie opuścić Bayern Monachium. W mojej opinii to tylko plotki, ponieważ kapitan naszej reprezentacji jest ważnym ogniwem drużyny Josepa Guardioli. Dzisiaj razem zastanowimy się jakie są przyczyny słabszej formy Roberta.

Różne style gry

Przede Wszystkim Polski napastnik musi odnaleźć się w nowym stylu gry. W Borussii Dortmund grywał tylko na klasycznej dziewiątce. U Guardioli występuje duża wymienność pozycji, przez co snajper musi czasami rywalizować na skrzydle czy jako ofensywny pomocnik. To nie jest takie proste, ponieważ każda formacja wymaga czego innego od piłkarza.

Od napastnika oczekuje się głównie skuteczności oraz umiejętności utrzymania się przy piłce. Natomiast boczny pomocnik spełnia inną rolę w drużynie. Skrzydłowy powinien posiadać dobry drybling i dośrodkowanie. W bocznych sektorach dochodzi do wielu pojedynków 1:1 i od ich powodzenia często zależy wynik spotkania. Co do ofensywnych pomocników to od nich oczekuje się przede wszystkim podań tzw. killer passów, które na gole powinien zamienić snajper.

Jak widzicie każda pozycja posiada inne cechy, dlatego niektórym piłkarzom ciężko nauczyć się nowej roli. Poza tym Borussia Dortmund opiera swoją grę na ataku szybkim. Robert Lewandowski bardzo dobrze sprawdzał się w taktyce Jurgena Kloppa. W kontrze miał więcej miejsca, więc było mu łatwiej wykorzystać sytuacje. Plus świetnie rozumiał się z Marco Reusem. Razem tworzyli niezwykle groźny duet.

Bayern Monachium stara się długo utrzymywać przy piłce. Josep Guardiola chce, aby jego zespół stwarzał głównie przewagę na skrzydłach. Na bokach znajdziemy najwięcej przestrzeni do gry, więc oczywiście jest to logiczne. W tej taktyce Robert Lewandowski musi częściej grać tyłem do bramki oraz rzadziej jest wykorzystywany przez kolegów. A wiadomo jak to jest kiedy piłka przy Twojej nodze znajduje się jedynie od czasu do czasu – spada pewność siebie, która wpływa na skuteczność i ogólnie na całą grę zawodnika.

Czas

Piłkarz potrzebuje czasu, żeby przystosować się do nowego stylu gry, porozumieć się z kolegami nie tylko na boisku czy poznać metody pracy. Pierwszy sezon Roberta Lewandowskiego w Borussii Dortmund był niemrawy, większość czasu przebywał na ławce rezerwowych. Wtedy rywalizował z Lucasem Barriosem i nie należał do rozpoznawalnych piłkarzy. Jednakże robił postępy i w kolejnym sezonie wywalczył miejsce w pierwszym składzie strzelając 30 goli we wszystkich rozgrywkach.

Jestem spokojny co do gry Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Na pewno jeszcze pokaże na co go stać. Cieszy lepsza współpraca z kolegami, a szczególnie z Thomasem Muellerem. W ostatni weekend Robert strzelił dwa gole właśnie po podaniach reprezentanta Niemiec. Wszystko idzie w dobry kierunku i jestem przekonany, że pokona bramkarzy rywali jeszcze wiele razy zdobywając najważniejsze nagrody dla snajpera. Udowodni swoją wartość oraz potwierdzi słowa ekspertów: „Robert jest najlepszym napastnikiem na świecie!”. Przychylam się do tej opinii.

Teraz już znacie mój pogląd na temat gry Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Jestem ciekaw Waszych opinii, więc zapraszam do komentowania.

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!