Jakie są szanse Polski na wyjście z grupy na Euro?

Polska po serii rzutów karnych pokonała Walię i awansowała na Euro 2024. Biało-Czerwoni po raz kolejny zagrają zatem na wielkim turnieju. Losowanie fazy grupowej nie było dla nas zbyt szczęśliwe i trafiliśmy do jednej z najsilniejszych grup.

W ramach Euro 2024 zagra z Holandią, Austrią i Francją. O awans do fazy pucharowej będzie trudno, ale na szczęście mogą awansować nawet trzy zespoły. Jakie są kursy na to, że Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024? Sprawdź typy i szanse Polski na wyjście z grupy na Mistrzostwach Europy w Niemczech.

Z kim Polska Zagra w Grupie na Euro 2024?

Reprezentacja Polski rzutem na taśmę wywalczyła awans na Euro 2024. Losowanie fazy grupowej odbyło się 2 grudnia o 18:00 w Hamburgu. Właśnie wtedy poznaliśmy potencjalnych przeciwników Polski. W przypadku wygrania baraży Biało-Czerwoni trafiliby do grupy D i tak też się stało.

Zagramy zatem na Euro 2024 z Holandią, Austrią i Francją. Wszystkie te mecze będą piekielnie trudne. Holendrzy to szósta drużyna rankingu FIFA, a Francja plasuje się na drugim miejscu. Austria też jest przed nami i to z nią mamy największe szanse na wygraną.

Terminarz Meczów Polski na Euro 2024

Turniej w Niemczech zostanie zainaugurowany 14 czerwca. Sprawdź dokładny terminarz Euro 2024. Kiedy zagra reprezentacja Polski? Turniej dla naszej kadry rozpocznie się 16 czerwca. O 15:00 zmierzymy się z Holandią. Następnie 21 czerwca zagramy z Austrią (18:00). W ostatnim meczu fazy grupowej naszym przeciwnikiem będzie Francja. Zagramy z nią 25 czerwca o 18:00.

Szanse Polski na Wyjście z Grupy – Typy i Kursy

Zastanawiasz się jaki jest kurs na to, że Polska wyjdzie z grupy? Bukmacherzy wystawili już kursy na awans Polski z grupy D.

Wynosi on 1.95. Dają zatem około 52% szans na to, że nasza kadra zagra w fazie pucharowej. Bukmacherzy spodziewają się tego, że Biało-Czerwoni awansują z trzeciego miejsca, ponieważ kurs na to, że uplasują się w TOP 2 w grupie D jest dużo wyższy i wynosi średnio 3.00. Zdaniem analityków jest na to około 33% szans.

Sprawdź także jakie są szanse innych reprezentacji na wyjście z grupy.

Najlepsze Kursy na Awans Polski z Grupy

Który bukmacher ma najlepszy kurs na to, że Polska wyjdzie z grupy? Najlepszy kurs na to, że Polska wyjdzie z grupy ma BETFAN. W przypadku innych bukmacherów wynosi on około 1.95, a w BETFAN aż 2.36. Zdaniem tego bukmachera szanse Polski nie są aż tak wysokie, stąd bardzo atrakcyjny kurs na te wydarzenie. To właśnie obstawiając w BETFAN wyjście Polski z grupy, zarobisz najwięcej.

Kursy na Wygranie Grupy D przez Polskę

Kurs na to, że Polska znajdzie się w 1/16 finału wynosi w Fortunie tylko 1.95. Bukmacher oferuje za to wysoki kurs na to, że Polska wygra grupę. Analitycy wyliczyli, że prawdopodobieństwo zajścia takiego zdarzenia wynosi około 5,5%. Kurs na takie zdarzenie to aż 18.00, a w przypadku większości innych bukmacherów 11.00.

Kursy na Polska w TOP 2 Grupy D

LV Bet wystawił kursy na to, która reprezentacja znajdzie się w TOP 2. Według wyliczeń analityków, Polska ma najmniejsze szanse spośród reprezentacji z grupy D, aby uplasować się na pierwszych dwóch miejscach, które gwarantują awans. Najniższy jest na Francję i wynosi 1.20. Na Polskę za to jest to aż 3.00.

Podsumowanie Szans Polski na Euro 2024

Podsumowując, Polska znajduje się w trudnej grupie na Euro 2024, co sprawia, że awans do fazy pucharowej będzie dużym wyzwaniem. Holandia, Austria i Francja to silne drużyny, jednak nie jest to zadanie niemożliwe.

Bukmacherzy różnie oceniają szanse Biało-Czerwonych, co znajduje odzwierciedlenie w kursach. Najlepsze kursy na awans Polski z grupy oferuje BETFAN. Szanse na wygranie grupy są niskie, ale TOP 2 pozostaje w zasięgu.