Najlepsi strzelcy Serie A

Serie A to jedna z najważniejszych lig piłkarskich na świecie, z którą związani są najwięksi piłkarze w historii futbolu. W tym artykule przedstawimy najlepszych strzelców w historii Serie A. Dowiedz się, kto zdobył najwięcej bramek, jakie rekordy ustanowili i kto jest uważany za najskuteczniejszego snajpera ligi włoskiej.

Historia Serie A

Serie A to liga piłkarska we Włoszech, która powstała w 1929 roku. W skład ligi wchodzi 20 drużyn, które walczą o tytuł mistrza kraju. Najbardziej utytułowanymi klubami są Juventus, AC Milan i Inter Mediolan. W Serie A grają najwięksi piłkarze świata, a liga ta słynie z ciężkiej gry i wysokiej jakości futbolu.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Najlepsi strzelcy Serie A wszechczasów

Poniżej przedstawiamy najlepszych strzelców w historii Serie A, którzy swoimi bramkami zdobywali serca włoskich kibiców i zapisali się w historii włoskiego futbolu.

Silvio Piola

Silvio Piola jest najskuteczniejszym strzelcem w historii Serie A, zdobył 274 bramki w 537 meczach. Jego kariera rozpoczęła się w 1930 roku, a zakończyła w 1954 roku. Piola był zawodnikiem takich klubów jak Juventus, Lazio, AC Milan i Novara.

Francesco Totti

Francesco Totti to legenda włoskiego futbolu, a w szczególności Roma. Zdobył 250 bramek w 619 meczach, co daje mu drugie miejsce na liście najlepszych strzelców Serie A. Totti zagrał w barwach Romy przez całą swoją karierę i zawsze był wierny temu klubowi.

Gunnar Nordahl

Gunnar Nordahl był szwedzkim napastnikiem, który w latach 40. i 50. zdobył 225 bramek w 291 meczach. Grał w barwach AC Milan, gdzie razem z kolegami z drużyny zdobył cztery tytuły mistrza Włoch.

Giuseppe Meazza

Giuseppe Meazza to legenda włoskiego futbolu, a jego imieniem nazwano stadion, na którym gra Inter Mediolan. W latach 30. i 40. zdobył 216 bramek w 367 meczach, grając w barwach Interu i AC Milan.

Alberto Gilardino

Alberto Gilardino to włoski napastnik, który grał w takich klubach jak Parma, AC Milan, Fiorentina i Genoa. Zdobył 188 bramek w 451 meczach, co daje mu piąte miejsce na liście najlepszych strzelców Serie

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI