Cytaty piłkarskie

Eksperci piłkarscy, komentatorzy, a nawet piłkarze często są prawdziwą kopalnią anegdot. Niektóre słynne cytaty piłkarskie na stałe zapisały się w historii piłki nożnej. Mniej lub bardziej wulgarne wypowiedzi potrafią bawić po latach nie tylko fanów piłki nożnej, ale także niedzielnych kibiców.

Oto najpopularniejsze cytaty dotyczące piłki nożnej.

Cytaty piłkarskie zagraniczne

Sir Alex Ferguson jest jednym z najpopularniejszych i najwybitniejszych trenerów w historii futbolu. Na stałe zapisał się w pamięci kibiców z powodu swojego ciętego języka, twardej ręki i nieustannego żucia gumy w czasie spotkań.

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę

 

Wiele z jego wypowiedzi jest niemalże kultowych, jednak jedna z nich stała się częścią piłkarskiego języka. Finał Ligi Mistrzów sezonu 1998/1999 z udziałem Bayernu Monachium i Manchesteru United był jednym z najbardziej emocjonujących. „Czerwone Diabły” odwróciły losy rywalizacji i w doliczonym czasie gry strzeliły dwie bramki z rzutów rożnym. Niesamowita historia zakończyła się w czasie pomeczowego wywiadu, kiedy to dziennikarz zapytał trenera Manchesteru o wrażenia z widowiska, na co Ferguson wypowiedział swoje legendarne „I don’t know what to say. Football bloody hell”.

Jose Mourinho jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów w historii. W sezonie 2003/2004 prowadzone przez niego FC Porto niespodziewanie dotarło do finału, a następnie wygrało trofeum Ligi Mistrzów. Genialnym taktykiem momentalnie zainteresował się cały futbolowy świat i niemal każdy prezes chciał zatrudnić portugalskiego szkoleniowca. Udało się to Romanowi Abramowiczowi, którego londyńskie Chelsea zakontraktowało Jose przed startem następnego sezonu. Na swojej pierwszej konferencji prasowej Mourinho stwierdził, że z racji swojego sukcesu jest „The Special One”. Jak pokazał czas, miał rację i już w swoim pierwszym sezonie na ławce „The Blues” wygrał ligę angielską co powtórzył w następnym sezonie.

Wymieniając słynne cytaty piłkarskie nie sposób nie wspomnieć o wypowiedzi, której udzielił angielskiego dziennikowi Gary Lineker, czyli słynne „Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy”. Napastnik reprezentacji Anglii wypowiedział to słynne zdanie tuż po przegranym półfinałowym meczu Mistrzostw Świata w 1990 roku. Pomimo strzelenia przez niego bramki, jego reprezentacja przegrała z Niemcami w rzutach karnych i ostatecznie zajęła 4 miejsce w turnieju rozgrywanym we Włoszech.

Cytaty piłkasrkie pełne są również wartości poruszających świadomość otaczającego nas świata. Francuski mistrz świata i jeden z obecnie najlepszych trenerów piłki nożnej czyli Zinedine Zidane podzielił się ze światem ciekawą i boleśnie prawdziwą wypowiedzią. „Szedłem z moją mamą i płakałem, że nie mam nowych butów do gry w piłkę. Wtedy zobaczyłem mężczyznę bez nóg”.

Cytaty piłkarskie polskie

Jedną z najsłynniejszych wypowiedzi o piłce wypowiedział bez wątpienia najlepszy polski trener wszechczasów, czyli Kazimierz Górski. Architekt największych osiągnięć w historii polskiej piłki nożnej, człowiek instytucja i prawdziwa legenda tego sportu. „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie” jest bez wątpienia najpopularniejszym cytatem Kazimierza Górskiego. Słowa te wypowiedział tuż przed meczem o brązowy medal Mistrzostw Świata w 1974 roku. Polacy mierzyli się wtedy z Brazylią i jednego z naszych reprezentantów, Jerzego Gorgonia, dopadła trema i trener w ten sposób zmotywował go do wyjścia na boisko. Ostatecznie Gorgoń był jednym z najlepszych zawodników na boisku i „Orły Górskiego” zakończyły turniej na trzecim miejscu pokonując 1-0 reprezentację Brazylii.

Czym byłyby najpopularniejsze cytaty piłkarskie bez przytoczenia wypowiedzi jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego futbolu. Janusz Wójcik bez wątpienia był jednym z tych trenerów, obok których nie dało się przejść obojętnie. Złotousty „Wujo” to prawdziwa kopalnia cytatów i naprawdę trudno jest wybrać z nich ten jeden, najlepszy. Jednak jeden z nich swoją wymową zdecydowanie przerasta wszystkie inne.

Swego czasu polską piłką wstrząsnęła afera korupcyjna, rzecz haniebna, ale konieczna do przypomnienia w celu zarysowania sytuacji. Janusz Wójcik w czasie rozmowy z prezesem aktualnie prowadzonego przez siebie klubu, czyli Świtem Nowy Dwór wypalił „Prezesie, tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić!”.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

 

Najlepsze 20 cytaty o piłce nożnej

1. „Futbol jest prostą grą, pogmatwaną przez ludzi, którzy zawsze wiedzą lepiej.”

 • Bill Shankly, trener

2. „Drużyna piłkarska jest jak fortepian. Potrzebujesz ośmiu, żeby go nieśli, i trzech, którzy umieją na tym cholerstwie grać.”

 • Bill Shankly

3. „Są ludzie, którzy uważają, że futbol to sprawa życia i śmierci. Jestem takim podejściem rozczarowany. Futbol jest dużo ważniejszy.”

 • Bill Shankly

4. „Futbol nie ma nic wspólnego z fair play. To nienawiść, zazdrość, samochwalstwo, pogarda dla przepisów i sadystyczna przyjemność z bycia świadkiem przemocy. Inaczej mówiąc, to wojna minus wystrzały.”

 • George Orwell, pisarz

5. „Futbol to ostatni święty rytuał naszych czasów.”

 • Pier Paolo Pasolini, reżyser

6. „Pięć dni pracować masz, mówi Biblia. Dzień siódmy jest dla Pana, Boga twego. A szósty na futbol.”

 • Anthony Burgess, pisarz

7. „Piłka nożna to sport, w który gra się umysłem.”

 • Johan Cruyff, piłkarz

8. „Futbol to prosta gra: 22 mężczyzn biega za piłką przez 90 minut, a na końcu wygrywają Niemcy.”

 • Gary Lineker, piłkarz

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

9. „Włosi nie umieją z tobą wygrywać, ale ty umiesz z nimi przegrywać.”

 • Johan Cruyff

10. „Dla Anglików sport jest walką. Nie mogą pójść na bitwę bez generała. Dla Francuzów futbol jest formą zbiorowego wyrażania siebie.”

 • Arsene Wenger, trener

11. „Wszystko, co wiem na pewno o moralności i powinnościach człowieka, zawdzięczam futbolowi.”

 • Albert Camus, pisarz

12. „Rugby to gra barbarzyńców, uprawiana przez dżentelmenów. Futbol to gra dżentelmenów uprawiana przez barbarzyńców.”

 • Oscar Wilde, pisarz

13. „Powiedzieć, że ci ludzie wydają swoje szylingi, by popatrzeć na 22 najemników kopiących piłkę, to jak powiedzieć, że skrzypce to drewno i struna, a Hamlet to mnóstwo papieru i atrament.”

 • J.B. Priestley, pisarz

14. „Dziś piłkarze stali się Robocopami. Bardziej od masaży potrzebują oliwienia.”

 • Diego Maradona, piłkarz

15. „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie.”

 • Kazimierz Górski, trener

16. „W piłce nożnej wszystko komplikuje obecność przeciwnej drużyny.”

 • Jean Paul Sartre, pisarz

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

17. „Gol jest jak orgazm i tak jak o orgazm coraz trudniej o niego na świecie.”

 • Eduardo Galeano, pisarz

18. „Zakochałem się w futbolu, tak jak się później będę zakochiwał w kobietach: nagle, bezkrytycznie, nie myśląc o cierpieniu, które na siebie sprowadzam.”

 • Nick Hornby, pisarz

19. „Ci, którzy mówią, że wygrywanie nie jest wszystkim, nigdy nie wygrali niczego.”

 • Mia Hamm, piłkarka

20. „Ojczyzna jest reprezentacją piłkarską.”

 • Albert Camus

W świecie futbolu, emocje i mądrość płynące z tych cytatów stanowią nieodłączną część tej fascynującej gry. Każdy z tych sentencji ukazuje unikalne spojrzenie na piłkę nożną, dodając kolejną warstwę do bogactwa tego sportu.

blank