Cytaty piłkarskie

Eksperci piłkarscy, komentatorzy, a nawet piłkarze często są prawdziwą kopalnią anegdot. Niektóre słynne cytaty piłkarskie na stałe zapisały się w historii piłki nożnej. Mniej lub bardziej wulgarne wypowiedzi potrafią bawić po latach nie tylko fanów piłki nożnej, ale także niedzielnych kibiców.

Oto najpopularniejsze cytaty dotyczące piłki nożnej.

Cytaty piłkarskie zagraniczne

Sir Alex Ferguson jest jednym z najpopularniejszych i najwybitniejszych trenerów w historii futbolu. Na stałe zapisał się w pamięci kibiców z powodu swojego ciętego języka, twardej ręki i nieustannego żucia gumy w czasie spotkań.

Wiele z jego wypowiedzi jest niemalże kultowych, jednak jedna z nich stała się częścią piłkarskiego języka. Finał Ligi Mistrzów sezonu 1998/1999 z udziałem Bayernu Monachium i Manchesteru United był jednym z najbardziej emocjonujących. „Czerwone Diabły” odwróciły losy rywalizacji i w doliczonym czasie gry strzeliły dwie bramki z rzutów rożnym. Niesamowita historia zakończyła się w czasie pomeczowego wywiadu, kiedy to dziennikarz zapytał trenera Manchesteru o wrażenia z widowiska, na co Ferguson wypowiedział swoje legendarne „I don’t know what to say. Football bloody hell”.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 600 zł na zakłady bez ryzyka

 

Jose Mourinho jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów w historii. W sezonie 2003/2004 prowadzone przez niego FC Porto niespodziewanie dotarło do finału, a następnie wygrało trofeum Ligi Mistrzów. Genialnym taktykiem momentalnie zainteresował się cały futbolowy świat i niemal każdy prezes chciał zatrudnić portugalskiego szkoleniowca. Udało się to Romanowi Abramowiczowi, którego londyńskie Chelsea zakontraktowało Jose przed startem następnego sezonu. Na swojej pierwszej konferencji prasowej Mourinho stwierdził, że z racji swojego sukcesu jest „The Special One”. Jak pokazał czas, miał rację i już w swoim pierwszym sezonie na ławce „The Blues” wygrał ligę angielską co powtórzył w następnym sezonie.

Wymieniając słynne cytaty piłkarskie nie sposób nie wspomnieć o wypowiedzi, której udzielił angielskiego dziennikowi Gary Lineker, czyli słynne „Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy”. Napastnik reprezentacji Anglii wypowiedział to słynne zdanie tuż po przegranym półfinałowym meczu Mistrzostw Świata w 1990 roku. Pomimo strzelenia przez niego bramki, jego reprezentacja przegrała z Niemcami w rzutach karnych i ostatecznie zajęła 4 miejsce w turnieju rozgrywanym we Włoszech.

Cytaty piłkasrkie pełne są również wartości poruszających świadomość otaczającego nas świata. Francuski mistrz świata i jeden z obecnie najlepszych trenerów piłki nożnej czyli Zinedine Zidane podzielił się ze światem ciekawą i boleśnie prawdziwą wypowiedzią. „Szedłem z moją mamą i płakałem, że nie mam nowych butów do gry w piłkę. Wtedy zobaczyłem mężczyznę bez nóg”.

Cytaty piłkarskie polskie

Jedną z najsłynniejszych wypowiedzi o piłce wypowiedział bez wątpienia najlepszy polski trener wszechczasów, czyli Kazimierz Górski. Architekt największych osiągnięć w historii polskiej piłki nożnej, człowiek instytucja i prawdziwa legenda tego sportu. „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie” jest bez wątpienia najpopularniejszym cytatem Kazimierza Górskiego. Słowa te wypowiedział tuż przed meczem o brązowy medal Mistrzostw Świata w 1974 roku. Polacy mierzyli się wtedy z Brazylią i jednego z naszych reprezentantów, Jerzego Gorgonia, dopadła trema i trener w ten sposób zmotywował go do wyjścia na boisko. Ostatecznie Gorgoń był jednym z najlepszych zawodników na boisku i „Orły Górskiego” zakończyły turniej na trzecim miejscu pokonując 1-0 reprezentację Brazylii.

Czym byłyby najpopularniejsze cytaty piłkarskie bez przytoczenia wypowiedzi jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego futbolu. Janusz Wójcik bez wątpienia był jednym z tych trenerów, obok których nie dało się przejść obojętnie. Złotousty „Wujo” to prawdziwa kopalnia cytatów i naprawdę trudno jest wybrać z nich ten jeden, najlepszy. Jednak jeden z nich swoją wymową zdecydowanie przerasta wszystkie inne.

Swego czasu polską piłką wstrząsnęła afera korupcyjna, rzecz haniebna, ale konieczna do przypomnienia w celu zarysowania sytuacji. Janusz Wójcik w czasie rozmowy z prezesem aktualnie prowadzonego przez siebie klubu, czyli Świtem Nowy Dwór wypalił „Prezesie, tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić!”.

Najlepsze promocje miesiąca
aktualizacja: 2 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI