Analiza sportowa a zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie nieprzerwanie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony graczy. Z roku na rok ich przybywa, trendu tego nie zahamowała nawet pandemia. Zakłady bukmacherskie coraz częściej obejmują również e-sport. Niezależnie jednak od tego, czy obstawiasz tradycyjne zawody czy też te rozgrywane w sieci, aby odnieść sukces potrzebujesz czegoś więcej niż tylko szczęścia. 

Łut szczęścia czy rzetelne prognozy wyników? Jak obstawiać, aby obstawiać szczęśliwie?

Łut szczęścia czy rzetelne prognozy wyników?

Analiza sportowa to niezbędny element udanej gry w zakłady bukmacherskie. Oczywiście jeśli traktujesz je tylko jako rozrywkę, na którą decydujesz się od czasu do czasu, możesz obstawiać w ciemno. Zawsze jednak możesz podejść do tematu zupełnie inaczej.

Warto bowiem przypomnieć, że zakłady bukmacherskie to nie gra w ciemno, a najczęściej obstawianie oparte na autentycznej wiedzy. Im więcej wiesz o zawodniku, drużynie, obecnym poziomie przygotowania rywali, historii starć konkretnych przeciwników, tym większa szansa, że twoje zakłady okażą się trafione.

Oczywiście sport kocha niespodzianki, mecz nigdy nie kończy się przed ostatnim gwizdkiem i zawsze wiele może się wydarzyć, natomiast w bardzo wielu przypadkach wynik rywalizacji naprawdę można przewidzieć uwzględniając określone zmienne. Prognozy wyników oparte są przecież na bardzo konkretnych statystykach, osiąganych przez drużyny/zawodników wynikach.

Tutaj jest miejsce na przypadek, natomiast zdecydowana większość rywalizacji kończy się zgodnie z założonym wcześniej przez bukmacherów scenariuszem. I to nie kwestia żadnej manipulacji tylko wykorzystania do obstawiania wyników konkretnej wiedzy. Także i ty możesz z niej skorzystać.

Prognozy wyników to nie tylko podpowiedź, jak obstawiać, ale i na co zwracać uwagę przy ocenie szans rywali w konkretnym starciu.

Jak obstawiać, aby obstawiać szczęśliwie?

Zdając sobie pytanie, jakie typy na dziś, brać pod uwagę trzeba wiele czynników:

  • aktualna forma zawodnika lub drużyny,

  • dyspozycja podczas ostatnich występów,

  • historia wyników rywalizacji między konkretnymi zawodnikami/drużynami,

  • ewentualne kontuzje i inne problemy mogące wpływać na dyspozycję drużyny/zawodnika.

Do tego cenne informacje można pozyskać obserwując giełdę w kontekście wpłat na dane wydarzenie sportowe. Ten szereg danych pozwala zwiększyć szansę na trafną analizę i właściwe obstawienie zakładów. Wielu graczy nie ma jednak ani takiej wiedzy, ani czasu na jej pozyskanie.

Dla wielu zakłady to pewien rodzaj rozrywki, którą oczywiście dobrze byłoby przekuć na zyski. Nawet jeśli starasz się na bieżąco śledzić wszystkie informacje dotyczące planowanego spotkania i jego uczestników, nie zawsze jesteś pewien, czy twoje intuicje i wnioski wyciągane z obserwacji są prawdziwe.

Dodatkowym wsparciem mogą ci wtedy posłużyć specjalne kanały z analizami sportowymi, aplikacje mobilne, w których często oprócz konkretnych analiz sportowych znaleźć można szeroką dyskusję na temat konkretnych strategii przyjmowanych przy konkretnych zakładach bukmacherskich. Takie wsparcie jest bezcenne zarówno dla osób, które dopiero zaczynają zgłębiać świat zakładów i obstawiania konkretnych rywalizacji, jak i dla tych, którzy w tej grze są już znacznie bardziej zaawansowani, nadal jednak poszukują sposobów na poszerzenie swojej wiedzy.

Zaawansowani gracze tego typu aplikacje i kanały cenią również za tworzenie przestrzeni do wymiany koncepcji, opinii, doświadczeń. W ten sposób na bieżąco można poszerzać swoją wiedzę nie tylko o konkretnych ligach, drużynach czy zawodnikach, ale i o samych zakładach bukmacherskich.