Niemcy – Szkocja – Typy – Kursy – EURO 2024

Przed nami emocjonujący początek Mistrzostw Europy 2024, które odbędą się w Niemczech. Mecz otwarcia zostanie rozegrany 14 czerwca o godzinie 21:00 na Allianz Arena w Monachium, gdzie zmierzą się reprezentacje Niemiec i Szkocji. Czy gospodarze poradzą sobie z presją i udanie rozpoczną turniej? Sprawdźmy zapowiedź i eksperckie typy na to spotkanie.

Niemcy – Szkocja – zapowiedź i ostatnie wyniki

Niemcy: Niemcy mieli trudny rok 2023, wygrywając zaledwie trzy z jedenastu meczów i tracąc aż 22 gole. Jednak pod wodzą Juliana Nagelsmanna drużyna zaczyna wracać na właściwe tory. W marcu wygrali mecze towarzyskie z Francją (2:0) i Holandią (2:1), pokazując solidną formę. Powrót Toniego Kroosa do kadry to kolejny pozytywny aspekt, który może wzmocnić niemiecką drużynę.

Szkocja: Szkocja na papierze wygląda na słabszą drużynę, ale w eliminacjach do Euro 2024 spisywali się bardzo dobrze, ustępując tylko Hiszpanom. Szkoci zakończyli kwalifikacje z bilansem 5-2-1, co jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę, że rywalizowali m.in. z Norwegią i Gruzją.

Typy: Niemcy – Szkocja

Obie drużyny strzelą gola (BTTS) Kurs: 2.30

Mecz otwarcia to zawsze nerwowe spotkanie, pełne emocji i presji. Biorąc pod uwagę, że obie drużyny mają w ostatnich meczach tendencję do zdobywania i tracenia bramek, typ na BTTS wydaje się bardzo atrakcyjny.

Powyżej 2.5 goli Kurs: 1.72

Niemcy w ostatnich meczach towarzyskich pokazali ofensywną siłę, a Szkocja także potrafiła zdobywać bramki w eliminacjach. Typ na powyżej 2.5 goli w meczu jest logicznym wyborem, biorąc pod uwagę ich dotychczasowe wyniki.

Kursy: Niemcy – Szkocja

Wygrana Niemiec Kurs: 1.26

Remis Kurs: 5.50

Wygrana Szkocji Kurs: 10.50

Bukmacherzy zdecydowanie wskazują na Niemców jako faworytów tego spotkania. Jednak w piłce nożnej wszystko jest możliwe, a pierwszy mecz turnieju może przynieść niespodzianki.

Statystyki

Niemcy:

  • Wygrane: 2
  • Średnia strzelonych bramek na mecz: 1.6
  • Średnia straconych bramek na mecz: 1.6
  • Ilość BTTSów: 3

Szkocja:

  • Wygrane: 0
  • Średnia strzelonych bramek na mecz: 1.2
  • Średnia straconych bramek na mecz: 2.8
  • Ilość BTTSów: 3

Niemcy mają przewagę w bezpośrednich starciach z Szkocją, co daje im dodatkową pewność siebie przed tym meczem. Jednak Szkocja z pewnością będzie walczyć do końca, co może uczynić ten mecz niezwykle interesującym.

Podsumowanie

Mecz otwarcia Euro 2024 pomiędzy Niemcami a Szkocją zapowiada się ekscytująco. Niemcy są zdecydowanymi faworytami, ale Szkocja może sprawić niespodziankę. Typy na BTTS oraz powyżej 2.5 goli wyglądają bardzo obiecująco. Czekamy na wielkie emocje już 14 czerwca!