Na kogo stawiać w lidze europy?

Historia Ligi Europy UEFA, znanej również jako Liga Europy, rozpoczyna się w roku 1971. Wtedy po raz pierwszy odbył się turniej między klubami reprezentującymi europejskie miasta, z zasadą, że tylko jeden klub z jednego miasta mógł uczestniczyć.

Pierwszym zwycięzcą tego turnieju był londyński Tottenham Hotspur. Jednak historia tej ligi sięga jeszcze wcześniejszych lat, gdyż uważa się, że Puchar UEFA, który został później przemianowany na Ligę Europy UEFA, jest kontynuacją Pucharu miast Targowych, który rozgrywany był od 1954 roku. Od 1971 roku do 2004 roku mecze odbywały się w systemie pucharowym, czyli dwumeczowym, włączając w to finał.

Dopiero od sezonu 1998 finałowe spotkanie jest rozgrywane bez meczu rewanżowego. W 1994 roku wprowadzono system kwalifikacji, a od sezonu 2004/05 UEFA zaproponowała formułę rozgrywek grupowych, które obejmowały eliminacje play-off, rundę grupową i play-offy. Ten system obowiązywał do roku 2009.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

 

Liga Europy, jak znamy ją dzisiaj, została wprowadzona w 2009 roku. Wtedy również wprowadzono aktualny system rozgrywek, składający się z eliminacji, fazy grupowej oraz fazy pucharowej.

W fazie pucharowej bierze udział 32 drużyny, w tym drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w rundzie grupowej oraz osiem drużyn z trzecich miejsc fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrz Ligi Europy jest wyłaniany w systemie pucharowym, w meczach – rewanżach. Obecnie tytuł mistrza oraz obrońcy tego prestiżowego tytułu posiada drużyna Chelsea z Londynu.

 

Historia Ligi Europy – kalendarium

1954-1971– Puchar Miast Targowych.
1971-2009– Puchar Europy UEFA.
2009-2019– Liga Europy UEFA.

Rozgrywki Ligi Europy cieszą się sporym zainteresowaniem kibiców, a co za tym idzie również osób obstawiających wyniki w zakładach sportowych. Bukmacherzy wśród głównych faworytów do końcowego tryumfu upatrują przede wszystkim w uznanych na europejskim rynku markach jak Manchester United, Arsenal, włoska Roma czy hiszpańska Sevilla.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

 

Zatem na kogo stawiać w Lidze Europy?

Zapoznajmy się bliżej z kursami oferowanymi przez firmy bukmacherskie na końcową wygraną poszczególnych drużyn. Najlepiej oceniane są szanse Manchesteru United i Arsenalu.

Za złotówkę postawioną na te drużyny możemy liczyć na zwrot w wysokości około 6-7 złotych, w zależności od bukmachera. Zespół Sevilli jest wyceniany nieco niżej, gdzie za zagraną złotówkę możemy zarobić 10 złotych.

Natomiast na przeciwnym biegunie znajduje się zespół APOELU Nikozja. Jeśli ta drużyna zdobędzie Ligę Europy, możemy zarobić aż 500 złotych! Możemy również wzbogacić się, stawiając na wygraną drużyn takich jak Trabzonspor (kurs 250), Partizan Belgrad (kurs 200) czy na przykład Malmoe (kurs 200).

 

Na kogo stawiać w Lidze Europy – średnie kursy bukmacherów dla wybranych drużyn.

1.Arsenal kurs 6.0
2.Manchester United kurs 7.0
3.Sevilla kurs 10.0
4.Roma kurs 20.0
5.Sporting Lizbona kurs 50.0
6.APOEL Nikozja kurs 500.0

Do finału, który rozegrany zostanie w tym sezonie w Gdańsku 27 maja 2020 roku droga jeszcze daleka i zapewne kursy bukmacherskie będą się zmieniać wraz z rozwojem sytuacji i wynikami spotkań. Jednak nie mniej emocji wzbudza obecna faza, czyli rozgrywki grupowe.

Tu również możemy natrafić na wiele ciekawych ofert kursowych u bukmacherów. W niektórych grupach toczy się wciąż zacięta rywalizacja o zajęcie jednego z dwóch premiowanych awansem miejsc.

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

Są dwie grupy, które są szczególnie interesujące w Lidze Europy. Pierwsza z nich to grupa G, gdzie trwa walka pomiędzy Young Boys (kurs 2.5), FC Porto (kurs 2.8) i Rangers (kurs 4.5).

Druga grupa to grupa E, gdzie Lazio (kurs 3.25), Celtic (kurs 2.0) i CRF Cluj (kurs 3.75) nadal mają szanse na sukces. Podobna sytuacja jest w grupie B, gdzie losy drużyn Dynama Kijów (kurs 2.25), FC Kopenhagi (kurs 2.25) i Malmoe (kurs 5.5) zostaną rozstrzygnięte na finiszu. Przeglądając oferty i faworytów bukmacherów, możemy lepiej zdecydować na kogo postawić w Lidze Europy.

Jednak należy pamiętać, że piłka nożna rządzi się swoimi prawami, a historia Ligi Europy jest pełna niespodziewanych wyników i sensacyjnych porażek faworytów.

Typy na ligę europy znajdziesz na https://www.obstawianie.net/liga-europy-zaklady-bukmacherskie-nasze-typy.html