EURO 2024: Kto wyjdzie z grupy?

Euro 2024 zbliża się wielkimi krokami, a piłkarskie emocje wypełnią letnie wieczory. Wstępne rozgrywki obejmują fazę grupową, gdzie 24 zespoły podzielone są na 6 grup, od A do F. Każda grupa to prawdziwa futbolowa śmietanka, z najlepszymi reprezentacjami. Które kraje awansują do fazy pucharowej? Zapraszam na zapowiedź fazy grupowej Euro 2024 oraz analizę faworytów. Dowiedz się, kto jest faworytem do wyjścia z grupy Euro 2024.

Grupa A: Faworyci

W Grupie A zmierzą się Niemcy, Szkocja, Węgry oraz Szwajcaria. Na pierwszy rzut oka faworytem wydają się gospodarze – Niemcy. Jednak reprezentacja Niemiec pod wodzą Juliana Nagelsmanna przechodzi gruntowną przebudowę. Mimo to, gra na własnej ziemi daje im znaczącą przewagę. U bukmachera BETFAN kurs na awans Niemiec wynosi 1.05, a na zwycięstwo w grupie 1.40. Kolejnym faworytem jest Szwajcaria z kursem 6.50 na zwycięstwo grupowe i 1.52 na awans.

Grupa B: Grupa Śmierci

Grupa B to prawdziwa grupa śmierci, w której rywalizują Hiszpania, Chorwacja, Włochy oraz Albania. Hiszpania, mistrzowie Europy z 2012 roku, są głównym faworytem z kursem 1.08 na awans i 1.67 na zwycięstwo grupowe. Włochy, aktualni obrońcy trofeum, mają kurs 1.16 na awans i 3.60 na zwycięstwo w grupie. Każda z tych drużyn ma szansę na awans, co czyni Grupę B niezwykle interesującą.

Grupa C: Stabilni Faworyci

Grupa C, w której grają Anglia, Dania, Słowenia i Serbia, wydaje się nieco spokojniejsza. Anglia pod wodzą Garetha Southgate’a jest zdecydowanym faworytem z kursem 1.04 na awans i 1.39 na zwycięstwo grupowe. Dania, zawsze groźna, ma kurs 1.36 na awans i 4.90 na zwycięstwo. Anglicy są również jednym z głównych faworytów do wygrania całego turnieju.

Grupa D: Polskie Nadzieje

Grupa D przyciąga szczególną uwagę Polaków, gdyż to tutaj trafi nasza reprezentacja, jeśli wygra marcowe baraże. W grupie tej są Francja, Holandia i Austria. Francja, mistrzowie świata z 2018 roku, są głównym faworytem z kursem 1.08 na awans i 1.57 na zwycięstwo. Holandia z kursem 1.25 na awans i 3.75 na zwycięstwo również ma duże szanse na wyjście z grupy.

Grupa E: Niespodzianki na Horyzoncie

Grupa E składa się z Belgii, Słowacji, Rumunii i jednej z drużyn: Izrael, Islandia, Bośnia i Hercegowina, Ukraina. Belgia, choć nie jest już tak silna jak przed laty, wciąż ma duże szanse na awans z kursem 1.05 na awans i 1.33 na zwycięstwo grupowe. Rumunia, pewnie wygrywająca swoją grupę kwalifikacyjną, ma kurs 1.57 na awans i 7.40 na zwycięstwo w grupie.

Grupa F: Zacięta Rywalizacja

W Grupie F zobaczymy Portugalię, Czechy, Turcję oraz zwycięzcę barażu C (Gruzja, Luksemburg, Grecja, Kazachstan). Portugalia, z fenomenalnie grającą drużyną pod wodzą Roberto Martineza, jest głównym faworytem z kursem 1.06 na awans i 1.43 na zwycięstwo. Turcja, która wygrała swoją grupę eliminacyjną, ma kurs 1.32 na awans i 5.00 na zwycięstwo w grupie.

Podsumowanie

Euro 2024 zapowiada się niezwykle emocjonująco. Każda grupa ma swoich faworytów, ale nie brakuje również niespodzianek i zaciętej rywalizacji. Niemcy, Hiszpania, Anglia, Francja, Belgia i Portugalia wydają się mieć największe szanse na wyjście z grup. Jednak piłka nożna bywa nieprzewidywalna, co sprawia, że warto śledzić każdą minutę tego prestiżowego turnieju.