Kto mistrzem Francji w piłce nożnej?

Sezon ligi francuskiej 2022/23 był pełen piłkarskich emocji, jednakże wynik końcowy nie zaskoczył, gdyż mistrzostwo po raz kolejny trafiło do Paris Saint-Germain. Warto zauważyć, że zaledwie punkt za liderem sezonu uplasował się RC Lens, drużyna, w której występuje Przemysław Frankowski. Pytanie brzmi, czy w sezonie 2023/24 którykolwiek z zespołów będzie w stanie zagrozić dominacji PSG, oraz jakie są aktualne typy bukmacherskie na zwycięzcę Ligue 1.

Kto mistrzem Francji w piłce nożnej?

Zgodnie z obecnymi typami bukmacherskimi, faworytem do zdobycia mistrzostwa Francji jest ponownie Paris Saint-Germain, co potwierdza kurs wynoszący 1.01. Pozostałe drużyny mają już jedynie iluzoryczne szanse na zwycięstwo, co wskazuje na dominującą pozycję PSG.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

 

W czołówce kandydatów do mistrzostwa znajdują się również Brest (kurs 60.00) i Monaco (kurs 70.00), jednakże różnica w kursach potwierdza przewagę finansową i sportową Paryżan.

Jeśli chodzi o top 4 w tabeli ligowej, obecność PSG jest tak pewna, że kurs na ten zespół zniknął z oferty. Pozostałe drużyny mają równomiernie oceniane szanse na zajęcie miejsca w czołowej czwórce, co potwierdzają kursy na Lille, Monaco i Nice (wszystkie po 1.55). W grze pozostają również Brest (kurs 2.00) i Lens (kurs 2.25), co świadczy o zaciętej rywalizacji o miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów.

Jeśli chodzi o potencjalne spadki z ligi w sezonie 2023/24, bukmacherzy wskazują na trudną sytuację Metzu (kurs 1.32) i Clermont (kurs 1.50). Lorient prezentuje się nieco lepiej (kurs 2.35), znajdując się na ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli. Jednakże kluby takie jak Nantes, Montpellier i Toulouse również są zagrożone spadkiem, co potwierdzają odpowiednio kursy 4.00, 5.00 i 5.50.

Podsumowanie

Podsumowując, obecnie dominacja Paris Saint-Germain w lidze francuskiej wydaje się być niezagrożona, co potwierdzają kursy bukmacherskie. Jednakże rywalizacja o pozostałe miejsca w tabeli oraz walka o utrzymanie w lidze zapewniają emocje dla kibiców i stawiają przed drużynami wiele wyzwań na nadchodzący sezon.