Polska na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji.

Reprezentacja Polski awans na Mistrzostwa Świata 2018 Rosja

Dziękujemy!

Reprezentacja Polski osiągnęła kolejny wielki sukces w piłce nożnej. Robert Lewandowski i spółka awansowali na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji! Większość z nas po losowaniu grup eliminacyjnych oraz dobrych występach na Euro 2016 spodziewała się takiego obrotu spraw i nasi reprezentanci nie zawiedli naszych oczekiwań. Wielki szacunek dla naszych reprezentantów i oczywiście z niecierpliwością czekamy na Mundial w Rosji.

Mecz z Czarnogórą

Polacy świetnie rozpoczęli spotkanie w Warszawie. Po 16 minutach prowadziliśmy już 2:0 po bramkach Mączyńskiego i Grosickiego. Wynik dla nas rewelacyjny, ale problemem okazała się druga połowa, a dokładniej końcówka spotkania. Gdy wydawało się, że reprezentacja Polski dowiezie bardzo korzystny wynik Czarnogórcy niespodziewanie zdobyli gola kontaktowego, a po kolejnych 5 minutach doprowadzili do wyrównania. Muszę przyznać, że i mi w tym momencie wkradła się niepewność, bo tylko jeden gol rywali dzielił nas od baraży. Pomyślałem sobie, że może Czarnogórcy nam pomogą i ku mojemu zdziwieniu tak się właśnie stało. Najpierw Robert Lewandowski wykorzystał za krótkie podanie obrońcy do bramkarza, a po chwili Stojković ulokował piłkę we własnej bramce. Stało się jasne, że pojedziemy na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji.

Robert Lewandowski radość z gola Polska Czarnogóra

Najbardziej cieszy mnie postawa reprezentantów Polski. Każdy z piłkarzy był na maksa zmobilizowany przed i w trakcie meczu. Nawet przez chwilę nie widziałem braku zaangażowania, zbyt dużej pewności siebie, które cechy widziałem w najgorszym meczu od lat (mecz z Danią). Robert Lewandowski po raz kolejny strzelił gola w najtrudniejszym momencie, to skarb mieć takiego napastnika w swoich szeregach. Cieszy również powrót do dobrej formy Grzegorza Krychowiaka, bo bez wątpienia brakowało nam lidera środkowej formacji.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to brak koncentracji przez pełne 90 minut meczu. O ile Czarnogóra nie wykorzystała tego błędu w 100%, o tyle Niemcy, Brazylia czy inne znakomite zespoły narodowe mogą z takiego prezentu skorzystać w przyszłości. Kiedyś słyszałem, że najgorsze prowadzenie w meczu to 2:0 i coś w tym jest z psychologicznego punktu widzenia. Przy rezultacie 1:0 każdy piłkarz stara się być jak najlepiej skoncentrowany, ponieważ jest świadom, że choćby jeden błąd może zmienić korzystny rezultat na remis. Natomiast przy rezultacie 2:0 często wkrada się małe rozluźnienie, co może doprowadzić do podobnej sytuacji jak w meczu z Czarnogórą albo konsekwencje mogą być jeszcze gorsze. 3 gole i więcej naprawdę ciężko odrobić rywalom, więc w tym przypadku rozluźnienie bardzo rzadko jest zgubne.

Główny cel

Tak naprawdę głównym celem nie był awans na Mistrzostwa Świata w Rosji. Myślę, że zajęcie pierwszego miejsca w Eliminacjach było celem minimum kadry Adama Nawałki. Teraz czeka reprezentację Polski najtrudniejsza droga, ponieważ chyba każdy z nas wierzy, że Polska jest w stanie zrobić coś wielkiego na Mundialu. Nie myślę tutaj o Mistrzostwie Świata, ale z takim zespołem mamy szanse na ćwierćfinał, a przy odrobinie szczęścia może włączymy się do walki o coś więcej. Oczywiście chciałbym spełnić swoje marzenie z dzieciństwa, ale trzeba pamiętać, że na świecie jest kilka zespołów lepszych od Polaków. Na szczęście piłka nożna jest nieprzewidywalna i kto wie jak się potoczą wydarzenia.

Bez względu na to co się wydarzy na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji, chciałbym od siebie podziękować chłopakom za ostatnie lata w piłce narodowej. Pierwszy raz za swojego życia doświadczyłem niezwykłych emocji na wielkim turnieju (Euro 2016), pierwszy raz w życiu zobaczę reprezentację Polski na dwóch wielkich turniejach piłkarskich pod rząd, pierwszy raz w życiu nie drżałem o wynik ze słabszymi zespołami, pierwszy raz w życiu Niemcy nas nie zlali, pierwszy raz w życiu mogę się chwalić reprezentacją Polski, a nie wstydzić. Od siebie wielkie DZIĘKUJĘ i mam nadzieję, że na tym nie koniec.