Niezwykłe mecze piłkarskie

W piątek na niebie czeka nas wyjątkowe wydarzenie – ostatnia superpełnia Księżyca w tym roku. To zjawisko sprawi, że Srebrny Glob będzie wydawać się nam jeszcze bliższy, jakby można było go dosięgnąć wyciągniętą ręką. Podobny efekt, choć w skali sportu, dostarczają niektóre mecze piłkarskie, których przebieg jest tak niezwykły, że wydaje się, jakby odbywały się na Księżycu. Zapnijcie pasy, bo w przyspieszonym tempie przeniesiemy was w świat tych kosmicznych widowisk.

RFN – Węgry 3:2: Zmierzch „Złotej Jedenastki”

Pamiętacie czasy, kiedy Węgrzy byli niekwestionowaną potęgą piłkarską? W 1954 roku, na mistrzostwach świata, przystępowali do finału jako faworyci. Możliwość pochwalić się serią 32 meczów bez porażki, w tym 28 wygranych, nadała im przydomek „Złota Jedenastka”. Skład tego zespołu to marzenie każdego trenera, z takimi graczami jak Puskas, Kocsis, Hidegkuti czy Czibor.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

Niezwykłość tego meczu polegała na tym, że rywale, czyli RFN, nie grali wcześniej na wielkiej scenie piłkarskiej. Mecz rozpoczął się eksplozją ataków ze strony Węgrów, a trafienia Puskasa i Czibora zdawały się zapewnić im zwycięstwo. Jednak w ciągu 10 minut RFN odrobiła straty i doprowadziła do remisu. W 84. minucie Rahn zdobył decydującą bramkę, rzucając Węgrów na kolana. Mecz ten, znany jako „Cud w Bernie”, zaważył na historii niemieckiego futbolu i państwowości RFN, wywołując jednocześnie brutalne protesty na Węgrzech.

Liverpool – Milan 3:3: Dance Dudka

To jest ten mecz, który wpisał się w historię jako jeden z najbardziej niesamowitych finałów Ligi Mistrzów. Sezon 2004/2005 był pełen heroicznych wyczynów Liverpoolu, ale to, co wydarzyło się w Stambule, przeszło wszelkie oczekiwania. Liverpool przystępował do starcia jako outsider, a Milan słynął z niepokonanej obrony i kreatywności w ataku.

W pierwszej połowie Milan zdobył trzy bramki, i wielu kibiców The Reds zaczęło tracić nadzieję. Jednak kapitan Steven Gerrard przemówił do zespołu, a gol Cisse stał się sygnałem do niesamowitego odrodzenia Liverpoolu. Gerrard zdobył bramkę na 1:3, a Liverpool wyrównał w ciągu sześciu minut. Ostateczny sukces zawdzięczają jednak Jerzemu Dudkowi, który w dogrywce i rzutach karnych stał się bohaterem, zapewniając Liverpoolowi pierwszy Puchar Europy od 21 lat.

Manchester United – Bayern Monachium 2:1: Fergie Time

Sztuka odrabiania strat może stać się rzeczywistością, jak udowodnili Sir Alex Ferguson i jego Czerwone Diabły w finale Ligi Mistrzów z 1999 roku. Do 90. minuty prowadzili Bawarczycy po bramce Mario Baslera. Ale Manchester United nie znał słowa „odpuścić”. W doliczonym czasie gry Sheringham i Solskjaer dwukrotnie pokonali bramkarza rywali, zostawiając kibiców w szoku. To było przełomowe zwycięstwo, które wyraziło się słowami Fergiego: „Football, bloody hell,” wyrażając podziw i przerażenie dla nieprzewidywalności futbolu.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu

30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

Barcelona – PSG 6:1: Matka wszystkich „remontad”

Jeśli odwracanie losu przez Czerwone Diabły było niezwykłe, to co powiedzieć o wyczynie Barcelony z 2017 roku? Po przegranym 0:4 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z PSG, Barcelona przystępowała do rewanżu jako absolutny underdog. Jednak w niesamowitym występie, wspierani przez kontrowersyjne rzuty karne, strzelili aż sześć bramek i awansowali. To było wydarzenie na skalę światową i przykład, że w futbolu wszystko jest możliwe.

Mołdawia – Polska 3:2: Cud na smutno

Na koniec historia, która wciąż jest gorzkim wspomnieniem dla polskich kibiców. Grając z outsiderem, Polska prowadziła 2:0 po pierwszej połowie, ale dzięki dwóm bramkom Mołdawii doszło do wyrównania. To był mecz, w którym nasi kadrowicze przespali drugą połowę, a ostatnia bramka zadecydowała o porażce. Jednak dla klientów bukmachera Superbet, ta porażka miała inny smak, ponieważ ich zakłady były już wygrane dzięki innowacyjnej Superprzewadze.

Mecze te pozostawiły niezapomniane wspomnienia i dowiodły, że w futbolu granica między sukcesem a porażką jest czasem cienka jak włoska makaronowa nitka. Dlatego kochamy ten sport – za niezwykłe historie, emocje i nieprzewidywalność.