Sytuacja Arkadiusza Milika w SSC Napoli.

Arkadiusz Milik SSC Napoli

Arkadiusz Milik nie może zaliczyć minionego roku do udanych. W październiku ubiegłego roku Milik zerwał więzadła w lewym kolanie. Po wielomiesięcznej rehabilitacji piłkarz SSC Napoli wrócił do treningów z drużyną, ale potrzeba było czasu, żeby osiągnął pełną formę. Gdy wydawało się, że powoli wraca stary dobry Milik stało się coś nieoczekiwanego. Polak ponownie zerwał więzadła w kolanie, tym razem kontuzja dotyczyła prawej nogi. Sytuacja Arkadiusza Milika w SSC Napoli jest nie do pozazdroszczenia.

Nastawienie mentalne

Na szczęście Milik jest bardzo ambitnym piłkarzem. Do Napoli nie trafił z powodu szczęścia, ani poprzez znajomości, bo na tym poziomie nie ma miejsca na przypadki i kolesiostwo. Arek ciężką pracą zapracował na transfer do jednego z najlepszych klubów Europy. Dlatego nie martwiłbym się o jego nastawienie mentalne, bo jestem pewien, ze wyjdzie z tego silniejszy i pokaże wszystkim swoją prawdziwą wartość.

Cieszy również wsparcie kolegów z boiska. Lorenzo Insigne po strzelonym golu w Lidze Mistrzów pokazał koszulkę Arkadiusza Milika. Reprezentanci Polski oraz koledzy z SSC Napoli na oficjalnych fanpage’ach życzyli Arkowi szybkiego powrotu do zdrowia. Tego typu gesty mogą tylko pomóc w szybszym powrocie do pełnej sprawności. Zawsze trudno ocenić jak dużo dają miłe i szczere słowa, ale z pewnością dodają sił.


Przyszłość Milika w SSC Napoli

We Włoszech są najlepsi specjaliści medycyny sportowej, dlatego nie martwię się czy Arkadiusz Milik wyzdrowieje. Jedynie pozostaje pytanie jak szybko wróci do pełnej sprawności, ponieważ dużo zależy od organizmu Polaka. Lekarze przewidują powrót do gry w okolicach stycznia i biorąc pod uwagę wcześniejszy uraz, taki termin jest najbardziej prawdopodobny. Kolejne pytanie brzmi co wtedy?

Arkadiusz Milik w styczniu będzie miał dwie możliwości. Pierwszą opcją jest pozostanie w ekipie SSC Napoli i kolejna walka o jak największą ilość minut na boisku. Wiosna w porównaniu do jesieni jest bardziej wymagająca i to w tym okresie rozgrywane są najważniejsze mecze w sezonie. Biorąc to pod uwagę Arkadiusz Milik niestety nie dostanie wielu szans na grę, bo wiadomo, że Maurizio Sarri będzie chciał w każdym meczu wystawiać jak najlepszy skład, bo już nie będzie czasu na odrabianie strat. Po kontuzji Milik będzie potrzebował dużo szans na grę, żeby jak najszybciej wrócić do optymalnej formy.

Drugą opcją dla Polaka jest wypożyczenie do słabszego zespołu. W mojej opinii Arkadiusz Milik powinien wybrać właśnie to rozwiązanie. Po pierwsze będzie na nim ciążyła o wiele mniejsza presja niż w Napoli. Dzięki temu będzie mógł spokojnie przygotowywać się do kolejnych meczów, skupić się na odbudowaniu formy. Po drugie w takim klubie będzie miał status zawodnika pierwszego składu, co przełoży się na większą ilość minut spędzonych na boisku. Wszyscy dobrze wiemy jak ważna jest regularna gra po kontuzji. Po trzecie dostanie czas na zbudowanie pewności siebie, którego nie otrzymałby w SSC Napoli, bo wiemy o co walczy jego obecny klub.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Milik może zostać wypożyczony do Chievo Werona jako wymiana za Roberto Inglese. Włoch byłby zmiennikiem dla Driesa Mertensa, natomiast Arek maiłby wypełnić lukę po Inglese. Chievo nie jest klubem, który walczy o najwyższe cele, dlatego byłby to idealny klub do odbudowania formy sportowej. Mam nadzieję, że ten scenariusz się ziści, ponieważ jestem przekonany, że Milik szybciej powróci do formy w średniaku Serie A niż Napoli. Trzeba pamiętać, że w przyszłym roku reprezentacja Polski zagra na Mistrzostwach Świata w Rosji. Nie ma co ukrywać, że Arek w dobrej formie byłby sporym wzmocnieniem naszej kadry.

Wiosna dla Arkadiusza Milika jest również ważna pod kątem przyszłości w SSC Napoli. Jeśli Polak szybko wróci do formy i pokaże swoją prawdziwą wartość prawdopodobnie dostanie kolejną szansę u Maurizio Sarriego. W przeciwnym wypadku Napoli może zdecydować się na transfer dobrego napastnika, który będzie skutecznie konkurował o miejsce w składzie z Mertensem, a co za tym idzie może zabraknąć miejsca dla Milika. Na razie to tylko domysły, więc nie ma sensu wybiegać tak daleko w przyszłość. Jestem pewien, że Arkadiusz Milik odbuduje formę i potwierdzi, że jest świetnym napastnikiem. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do komentowania oraz udziału w krótkiej ankiecie 👇.

 


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!