Jak wybrać korki piłkarskie

Uprawianie sportu to przede wszystkim ogromna praca, trening oraz doskonalenie poszczególnych umiejętności. W osiągnięciu sukcesu, wielkie znaczenie odgrywa również wyposażenie i sprzęt sportowy.

Sportowcy grający w piłkę nożną powinni zwrócić szczególną uwagę na obuwie. Czym charakteryzują się najlepsze korki piłkarskie? Jakie rodzaje butów sprawdzają się w  trudnych warunkach? Jak wybrać korki piłkarskie?

Rodzaje korków do gry w piłkę

Buty piłkarskie to podstawowe wyposażenie każdego futbolisty. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie przemieszanie się, jak również prowadzenie czy podawanie piłki. Tego rodzaju obuwie powinno również zapewniać stabilizację stopy podczas gry, bezpieczeństwo, a także wygodę wykonywanych ruchów. Najlepsze korki piłkarskie posiadają wiele szczególnych cech, są dopasowane do warunków gry, jak również zaawansowania sportowca.

Wśród najbardziej popularnych typów tego sportowego obuwia znajdują się przede wszystkim:

  • LANKI – to klasyczne, popularne i najczęściej używane buty do gry. Te klasyczne korkotrampki przeznaczone są do wykonywania aktywności na twardej powierzchni oraz zwykłym, standardowym boisku trawiastym. Główna cecha tego rodzaju obuwia jest specjalnie skonstruowana powierzchnia, która posiada odpowiedniej długości płytkowe bądź okrągłe kołki. Elementy te mogą być wykonane z plastiku lub gumy, a same buty powinny przytrzymywać stopę oraz umożliwią grę w normalnych warunkach.
  • WKRĘTY – to najlepsze korki piłkarskie do gry na mokrej trawie. Stosowane przez profesjonalistów obuwie posiada wkręcane, metalowe korki. Części te mocowane są do stabilnej, trwałej i twardej powierzchni podeszwy. Buty te przeznaczone są dla osób posiadających pewne umiejętności, zaawansowanych sportowców i profesjonalistów, którzy podejmują wyzwania w każdych, nawet trudnych warunkach.
  • TURFY – specjalistyczne obuwie stosowane do gry na twardym, zmrożonym podłożu. Dla wielu jest to zimowa wersja popularnych i standardowych korków letnich. Jak wybrać korki piłkarskie do gry na śniegu? Głównym aspektem zakupu tego rodzaju asortymentu jest przeznaczenie, częstotliwości gry oraz zaawansowanie piłkarza. Korki te wyposażone są w kilkadziesiąt gumowych kołków, które nieco różnią się budową od wypustek stosowanych w lankach. Są one mniejsze, niższe oraz gęściej osadzone w podeszwie.
  • HALÓWKI – akcesoria piłkarskie wykorzystywane do gry na parkiecie. Spód buta jest gładki i nie posiada żadnych wypustek. Jego zadaniem jest utrzymanie przyczepności do podłoża oraz stworzenie bezpiecznych i komfortowych warunków do gry.

Jak wybrać korki piłkarskie? Które modele spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających piłkarzy? Czym kierować się podczas zakupu butów sportowych do gry?

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Zakup butów piłkarskich – czynniki wpływające na wybór kroków

Wybór obuwia sportowego uzależniony jest od wielu czynników. Przed dokonaniem zakupu warto określić cel oraz przeznaczenie korków. Ponadto, dopasować ekwipunek do własnych umiejętności i stopnia zaawansowania. Najlepsze korki piłkarskie muszą być przede wszystkim wygodne, komfortowe, dopasowane do rozmiarów stopy oraz oczekiwań użytkownika. Wśród najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę znajdują się:

– rodzaj podeszwy – wielkość korków i wypustek, materiał wykonania kołków oraz ich wysokość czy rozstawienie. Dopasowanie do warunków gry i otoczenia.

– materiał wykonania wierzchniej części buta – najlepsze korki piłkarskie wykonane są ze skóry – tworzywo to dopasowuje się do kształtu stopy zapewniając stabilność i komfort użytkowania. Obuwie skórzane jest także łatwiejsze w pielęgnacji i czyszczeniu, niż tańsza wersja syntetyczna.

– poziom zaawansowania gracza,

– model, linia i wykończenie korków,

– rodzaj wkładki oraz cechy amortyzujące,

– producent,

– rodzaj wiązania i innych zabezpieczeń,

– cena,

– opinie innych graczy, itp.

 

Zatem jak wybrać korki piłkarskie, by spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających sportowców? Podczas zakupu warto kierować się pozyskaną wiedzą, wygodą, komfortem, a przede wszystkim własnymi odczuciami. Uwzględnić wszelkie zalety danego modelu oraz dopasować buty do własnych umiejętności i predyspozycji.

blank